Haber

Endonezyalı öğrenci deprem bölgesine yardım için 100 bin lirayı aşkın lirayı İHH’ya teslim etti

Türkiye’de öğrenim gören Endonezyalı bir öğrenci, yardım çalışmaları kapsamında toplanan 100 bin lirayı deprem bölgesine ulaştırılmak üzere İnsan Hak ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Vakfı’na teslim etti.

Vakıftan yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen afet bölgesine bir destek daha Türkiye’de okuyan Endonezyalı bir öğrenciden geldi.

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü 3. sınıf öğrencisi Endonezyalı Farizah Farizah, beyin sarsıntısı bölgesine takviye çalışması başlattı.

Farizah, Endonezyalı öğrenci ve gönüllülerin katkılarıyla topladığı 100 bin lirayı deprem bölgelerinde kullanılmak üzere İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Endonezyalı Farizah, dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara, mağdurlara ve ihtiyaç sahiplerine destek olmak için çaba sarf ettiğini belirtti.

Farizah, “Tsunami olduğunda Türkiye’deki kardeşlerimiz de bize destek oldu. Çok büyük bir deprem oldu. Bu kez ‘Türkiye için bir şeyler yapmalıyız’ diye düşündük. Elimizden gelen desteği vermek istedik.” terimleri kullandı.

Yardımı teslim alan İHH İstanbul İl Başkanı Mehmet Keskin, bağışın manevi yönünün çok değerli olduğunu belirterek, Endonezyalı öğrenciye ve kampanyaya destek verenlere teşekkür etti.

hayratajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu